Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Kā uzvarēt Lieldienu olu cīņā?


Par vienu no Lieldienu tradīcijām daudziem kļuvušas olu kaujas, kurās katrs grib uzvarēt. Kādām olām cīniņā ir lielākas izredzes gūt uzvaru?


*Izvēlies mazāka izmēra olas, piemēram S vai M izmēra, jo tām čaumala ir stiprāka. Lielāka izmēra olām čaumaliņa visbiežāk ir plānāka, tādēļ arī  olu cīņās bieži ieplīst lielākās olas.


*Pirms vārīšanas nedur caurumiņu apaļajā galā.


*Olas liec vārīties aukstā, nevis vārošā ūdenī, lai pasargātu olas izplešanos, pie straujām temperatūras maiņām, kas savukārt var ieplēst čaumalu.


*Populārs ir uzskats, ka lai olas čaumala kļūtu stiprāka, vārīšanas laikā katliņā jāieber vārāmo sāli vai nedaudz etiķa. 


*Pirms vārīšanas olu ieteicams paturēt istabas temperatūrā.Olās ir spēks, lai uzvar stiprākais!