Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Citronu tarte ar itāļu meringu

 

8 personām

Nepieciešams: 

400 g smilšu mīklas

Krēmam: 4 olas; 180 g cukura; 30 g kukurūzas cietes; 100 g citrona sulas; miza no 2 citroniem; 70 g sviests

Itāļu meringam: 100 g Eva olu baltuma *; 200 g cukura


Pagatavošana:

Krāsni uzkarsē uz 200 grādiem. Smilšu mīklu izrullē un ieklāj 20 cm kūkas formā, pārklāj ar cepamo papīru un pārber ar pupiņām vai kādiem graudaugiem kā slogu un cep 15 minūtes.

Izņem no krāsns, izņem cepamo papīru un pupiņas, mīklas pamatni apsmērē ar sakultu olu un liek cepties vēl 10 minūtes, līdz mīkla gatava un brūna. Izņem un atdzesē.

Pagatavo citronu krēmu. Lielā bļodā iesit olas, lej citronu sulu, pievieno cukuru, citronu mizas un kukurūzas cieti. Ar putojamo slotiņu visu samaisa viendabīgā masā. Bļodu liek virs katliņa, kurā vārās ūdens, un maisot citronu masu karsē, līdz krēms ir pilnībā sabiezējis. Tas var prasīt kādas 15 minūtes. Bļodu noņem no karstuma, padzesē un visbeidzot tajā iemaisa aukstu sviestu, līdz tas izskūst. Krēmu pārklāj ar pārtikas plēvi un liek ledusskapī uz 4h vai uz nakti.

Pagatavo itāļu meringu. Karstumizturīgā bļodā lej olu baltumus un ber cukuru, virs katliņa, kurā vārās ūdens liek bļodu un ar putojamo slotiņu visu maisa, līdz cukurs nedaudz pakūst. Tad ar mikseri uz lielākā ātruma visu turpina putot, līdz olblatums kļūst stingrs, spīdīgs un tur formu.

Pagatavo tarti – atdzesētajā smilšu mīklas formā liek atdzesēto citronu krēmu un izlīdzina. Pāri liek olu blatuma krēmu un visubeidzot apdedzina ar gazes degli.

*Olu baltums ražots no kūtī dētam vistu olām