Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

PĒTNIECĪBAS PROJEKTS

2017. gada 18. augustā SIA “Latvijas Pārtikas nozares kompetences centrs” noslēdza ar AS “Balticovo” sadarbības līgumu par pētniecības projekta Nr. 28 “Dējējvistu uzraudzības, olu ražošanas produktivitātes prognozēšanas un izmaiņu agrīnas atklāšanas sistēmas novērtēšana un tehnoloģiskās pamatnes izveide” īstenošanu no 2017. gada 21. augusta līdz 2017. gada 31. decembrim. Projekts tika īstenots sadarbībā ar SIA “ABC software” un SIA “SQUALIO cloud consulting”.


Dējējvistas tiešā veidā nosaka uzņēmuma ražīgumu un rentabilitāti. Līdztekus barības izmaksām ar dējējvistu uzturēšanu saistītās izmaksas ir lielākās izmaksu pozīcijas olu ražošanas procesā. Spēja agrīni prognozēt jebkādas potenciālās novirzes kopējā olu ražošanas apjomā un to ietekmējošajos rādītājos var novērst negatīvo izmaiņu cēloņus, pirms tie ir iestājušies (piem., veicot atbilstošu veterināro iejaukšanos). Projekta mērķis ir radīt dējējvistu uzraudzības, olu ražošanas produktivitātes prognozēšanas un anomāliju agrīnās atklāšanas ietvara demonstrācijas tehnoloģisko pamatni, nosakot tipiskākos ietekmējošos rādītājus, to mērīšanas automatizācijas iespējas, ieteicamos priekšapstrādes paņēmienus un tehnoloģiskos risinājumus, izmantojot par paraugu AS “Balticovo” ražošanas procesus un datus. Projekta rezultātā izveidotā eksperimentālā metode un tehnoloģiskie risinājumi, kas atbilst tehnoloģijas gatavības līmenim TRL5, ir paredzēti turpmākajiem pētījumiem gala risinājuma izveidošanas nolūkā.


Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) projekta Nr. 1.2.1.1/16/A/004 “Latvijas Pārtikas nozares kompetences centrs” ietvaros.