Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Šogad iepirkām vietējās izcelsmes graudus un sēklas

„Šogad lopbarības graudu audzēšanai laika apstākļi bija labi un graudu iepirkšanas sezona noslēgusies nedaudz ātrāk nekā citus gadus,” informē kompānijas valdes priekšsēdētājs Andris Platais.

Šobrīd jau ir iepirkti 25 tūkstoši tonnu lopbarības graudu. Ar šo graudu apjomu iespējams saražot dējējvistu un cāļu barību vairāk nekā četriem mēnešiem.

„Graudus iepērkam par Eiropas tirgus cenu. Cena ir atkarīga no proteīna daudzuma tajos. Šogad graudu cena ir nedaudz lētākā nekā pagājušajā gadā – no 136 līdz 151 eiro par tonnu, savukārt pagājušajā gadā cena bija no 150 eiro līdz 160 eiro par tonnu,” informē Andris Platais.  

Lopbarības graudi veido 70% no vistu un cāļu pamatbarības. Putnu barība tiek ražota AS „Balticovo”.

2007. gadā, investējot 2,8 miljonus eiro, vairākās celtniecības kārtās tika pabeigta astoņu jaunu, modernu graudu uzglabāšanas tilpņu būvniecība un montāža, kurās iespējams uzglabāt 25 tūkstošus tonnu graudu.

Par AS "Balticovo"

AS „Balticovo” ir uzņēmums ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi olu un olu produktu ražošanā. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot līdz 70% no saražotās produkcijas. Ražotnē notiek pastāvīga produktu kvalitātes kontrole stingrā veterinārā uzraudzībā. Bāzes uzņēmums putnu fabrika „Iecava” dibināts 1972. g., SIA „Balticovo” – 1993. g. Īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju – Latvijas pilsoņiem piederošais „BCO”. Šobrīd Ziemeļeiropas valstu vidū AS „Balticovo” ir olu un olu produktu ražošanas nozares līderis ar tirgus daļu Latvijā ap 40%. Uzņēmuma reorganizācija uzsākta 2004. gadā. Strādājošo skaits 2015.g. – 210 darbinieki. AS „Balticovo” ir saņēmusi ISO 9001, ISO 22 000, BRC un IFS kvalitātes standartu apliecinājumus. Uzņēmuma pārvaldībā ieviests ISO 31 000 standarts. 2010. g. zīmols „Balticovo” iekarojis otro vietu „Mīlētāko pārtikas zīmolu” topā, kā arī atzīts par efektīvāko lauksaimniecības produkcijas ražotāju Baltijā un otru eksportspējīgāko uzņēmumu Latvijā. AS „Balticovo” atrodas Latvijā, Iecavas novadā.

Papildu informācijai: www.balticovo.lv, www.facebook.com/balticovo, @balticovolv un Liāna Bokša, e-pasts: lianaboksa@inbox.lv