Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Pasaules olu dienu svinības 2021

Vislatvijas mājputnu izstāde un Pasaules Olu dienas ceļojošais street food restorāns

 

 Ik gadu oktobra otrajā piektdienā visā pasaulē atzīmē Pasaules Olu dienu, izceļot olas izcilo daudzpusību un priekšrocības cilvēkiem katrā dzīves posmā. Svinot Pasaules olu dienas 25. gadskārtu, A/S “Balticovo” organizējis aktivitātes Rīgas un Iecavas iedzīvotājiem un viesiem, lai svētkus svinētu ar vēl nebijušu vērienu. 

Arī šogad A/S “Balticovo” mudinājuši iedzīvotājus un viesus, kā Rīgā, tā arī Iecavā, sumināt mazo dabas spēkstaciju – olu – ar īpašu programmu. Sestdien, 9. oktobrī, Rīgas centrā bija sabraukušas teju 30 dažādu mājputnu šķirnes, kas ar savām dziesmām aicināja ikvienu garāmgājēju aplūkot to skaistumu. Turpretim Rīgā un Iecavā iedzīvotājus un viesus iepriecināja ceļojošais Čarlstona street food restorāns, kas cienāja ar svaigi pagatavotiem un gardiem olu ēdieniem.

Ceļojošais brokastu restorāns bija sastopams septiņās pieturvietās. 8. oktobrī, to varēja manīt Rīgā pie VEF Kultūras pils, LU akadēmiskā centra, Mūkusalas biznesa centra, Kaļķu ielā un Āgenskalna tirgū. Savukārt 9. oktobrī rīta cēlienā brokastu restorāns bija sastopams Iecavā, un dienas vidū tas ar pasakainu aromātu piepildīja Esplanādes parku. Kopumā brokastu furgons divu dienu garumā iepriecināja nedaudz vairāk nekā 1000 cilvēku.


“Turpinot iesāktās tradīcijas, prieks, ka arī šogad, mums izdevies ar vērienu atzīmēt Pasaules Olu dienu. Cienājām ar gardiem un svaigiem olu ēdieniem un priecējām lielus un mazus garāmgājējus ar krāšņu dējējputnu un dēto olu izstādi. Īpašs paldies Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrībai, kas palīdzēja mums šos skaistos mājputnus atgādāt uz Rīgu un nodrošināt tiem komfortablus apstākļus,” komentē uzņēmuma “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.


Dējējvistu un dēto olu izstāde Esplanādes parkā tapusi sadarbībā ar Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrību “Trusis un citi”, un tajā varēja aplūkot vairāk nekā 20 dažādu mājputnu šķirnes un to olas. Starp tām bija apskatāmas arī cukurvistiņas, kas tiek dēvētas par Latvijas nacionālo dārgumu. Tā ir viena no senākajām pašmāju vistu šķirnēm, kas pēdējo 80 gadu laikā bija teju izzudusi. Šobrīd selekcionāri un entuziasti cīnās par šīs vistu šķirnes atjaunošanu. Tāpat izstādē varēja sastapt vēl kādu senu Latvijas mājputnu šķirni – Kūrlandes zosis.


Par Pasaules Olu dienu:

Pasaules Olu dienas tradīcija aizsākās Vīnē 1996. gadā, kad tika nolemts svinēt olu spēku katru gadu oktobra otrajā piektdienā. Kopš tā laika olu fani visā pasaulē ir izdomājuši jaunus radošus veidus, kā godināt šo neticamo barības vielu spēkstaciju, svinot olu mūzikas festivālus, uzstādot dažādus pasaules rekordus, kā arī organizējot olu lobīšanas un slavenību gatavošanas sacensības.