Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticovo jaunās kūtis palielinās Latvijas ārpus sprostiem dēto olu ražošanas īpatsvaru

Balticovo jaunās kūtis palielinās Latvijas ārpus sprostiem dēto olu ražošanas īpatsvaru no 2% līdz 10%.

Jaunā projekta realizēšana ir pārdomāta atbilde uz Skandināvijas un Rietumeiropas pieprasījumu pēc 2. numura jeb ārpus sprostiem dētām olām un olu produktiem. Lai arī pašmāju tirgū šis pieprasījums ir samērā neliels, tas arvien palielinās eksporta tirgos. Aug pieprasījums gan pēc olām, gan augstas pievienotās vērtības produktiem, piemēram, vārītām olām, olu kulteņiem un citiem produktiem, kas Latvijas tirgū vēl tikai sāk savu uznācienu, bet eksporta tirgos jau ir ļoti pieprasīti. Jaunās kūtis nodrošinās 260 000 jaunas putnu vietas, kas AS “Balticovo” dējējvistu un jaunputnu vietu skaitu pacels pāri 3 miljonu slieksnim,” skaidro AS “Balticovo” padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze.

Pašreizējais ārpus sprostiem dēto olu īpatsvars Latvijā ir aptuveni 2%. 2020. gada sākumā, kad plānota jauno kūtu darbības uzsākšana, šis apjoms palielināsies līdz aptuveni 10% no kopējā Latvijas saražotā olu apjoma.

“Šis ir būtisks solis nākotnē, jo apliecina AS “Balticovo” spēju un gatavību pērējai uz 2. numura olu ražošanu. Mirklī, kad Latvijas un Baltijas tirgus būs gatavs, AS “Balticovo” būs iespēja apmierināt pieprasījumu,” uzsver Toms Auškāps, AS “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors. “Projekta pirmajā fāzē, kas uzsākta pašlaik, plānots uzbūvēt trīs kūtis – divas dējējvistu kūtis un vienu jaunputnu kūti. Ar laiku šo skaitu ir plānots palielināt.”

Kapsulas iemūrēšanas ceremonijā piedalījās arī Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks: “Esam gandarīti, ka pašvaldībai ar “Balticovo” ir izveidojusies laba sadarbība gan dažādos kultūras un sporta projektos, gan arī novada uzņēmējdarbības veicināšanā. Pašvaldībai ir patiess prieks būt daļai no šī notikuma, kurā viens no lielākajiem uzņēmumiem ieliek pamatakmeni tik apjomīgam un nozīmīgam projektam, jo kas gan mēs esam bez uzņēmējiem!”

“Pasaules pieprasījums pēc ārpus sprostos dētām olām strauji pieaug. Rīkoties šeit un tagad ir pareizais lēmums, lai nenokavētu “iekāpšanu vilcienā” un spētu piedāvāt patērētājiem tādu produktu, kādu viņi vēlas un kad vēlas,” komentē biedrības “Latvijas Olu ražotāju asociācija” izpilddirektore Anna Ērliha. “Uzskatu, ka šis ir pareizais solis, lai nestu ne tikai uzņēmuma, bet arī Latvijas vārdu plašākā pasaulē.”