Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Labākais iepakojums Latvijā 2023- Balticovo "Brīvas turēšanas vistu olas"

Noslēdzies Latvijas Iepakojuma asociācijas ik gadu rīkotais nacionālais konkurss ”Labakais iepakojums Latvijā 2023”, kurā Balticovo iepakojums produktam ”Brīvas turēšanas vistu olas” saņēmis 1. vietu primāro iepakojumu kategorijā.

Nacionālais konkurss par labāko iepakojumu Latvijā notiek kopš 1996. gada. Tradicionāli konkurss notiek vairākos posmos, kuros darbus vērtē gan patērētāji, gan nozares profesionāļi. Septembrī balsoja starptautiskās izstādes „Riga Food” apmeklētāji, bet oktobrī un novembrī – interneta lietotāji, ekspertu žūrija, konkursa atbalstītāji. Žūrija vērtēja darbus atbilstoši Nolikuma kritērijiem: konstrukcija, forma, dizains, funkcionalitāte, kopiespaids, realizācija u.c


Par iepakojumu.

 “Balticovo brīvās turēšanas vistu olas” ir produkts, kurā ir iepakotas 10 gb dažāda izmēra vistu olas, kuras dējušas vistas brīvos turēšanas apstākļos. Dējējvistas, kuras dēj šīs olas, var brīvi pārvietoties kūtī un tām ir iespēja uzturēties ārā. Uz brīvos apstākļos turētu vistu olām uzdrukātais kods sākas ar ciparu 1. Produkts veikalu plauktos ir pieejams no  2023. gada jūnija. 

Dizainam un iepakojumam izmantoti zaļās krāsas toņi, lai ar iepakojumu līdz patērētājam aiznestu ziņu par dabīgu produktu un arī atspoguļotu brīvas dabas un lauku stilu, vistu pastaigu brīvā dabā.

Brīvo vistu olu FSC® sertificētais formētās šķiedras iepakojums ir izgatavots no pārstrādāta papīra un ir oglekļa dioksīda neitrāls. Pašu iepakojumu var pārstrādāt un izmantot atkārtoti. Materiāls ir videi draudzīgs. Ņemot vērā, ka ļoti bieži olas veikalos un mājās uzglabā ledusskapjos vai aukstuma kamerās, kur temperatūras svārstību iespaidā uz virsmām un produktiem var veidoties arī neliels mitrums, tad iepakojumam ir lieliska īpašība- tas absorbē zināmu daudzumu ar mitrumu un produkta saturs saglabājas sauss, kas ir jo īpaši svarīgi olām. Iepakojums tai pat laikā ir gana izturīgs un amortzējošs, lai iepakoto trauslo produktu, šajā gadījumā olu, saglabātu veselu.