Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Jaunputnu novietnes būvniecībā investēs 4,5 miljonus eiro

Balticovo ir uzsācis vēl vienas ārpus sprosta jaunputnu novietnes būvniecību Iecavā. Jaunā novietnes ēka ļaus Balticovo palielināt uz vietas audzētu dējējvistu skaitu par 186 tūkstošiem, tādējādi veicinot pilna cikla ārpus sprosta dētu olu un olu produktu ražošanu. Balticovo projekta kopējās investīcijas būvniecībā būs 4,5 miljoni eiro, un to ir plānots pabeigt 2024. gada pavasarī. 

 

Jaunputna periods vistas mūžā ir no vienas dienas līdz aptuveni četriem mēnešiem. Tas ir laiks, kad putns aug un sasniedz olu dēšanas vecumu. Šajā laikā putnkopji saudzīgi sagatavo vistas olu dēšanai – rūpējas, lai tās tiek pieradinātas pie barības, dzirdināšanas, kustībām, dienas un nakts ritma. No apstākļiem, kādos jaunputni tiek turēti, ir atkarīga dējējvistu tālākā veselība un ražība, kas ietekmē arī olu un olu produktu kvalitāti.


“Palielinot uz vietas audzēto jaunputnu skaitu, mūsu speciālistiem ir iespēja pašiem sekot līdzi un analizēt, kā konkrēti audzēšanas apstākļi ietekmē vistu ražīgumu, olu kvalitāti, veselību un citus būtisks aspektus, un uz tiem nekavējoties reaģēt. Tā ir pilna cikla ražošana, kas dod lielāku iespēju sekot līdzi un uzņemties atbildību par mūsu vistām un ražoto pārtikas produktu kvalitāti. Mūsu mērķis ir nepārtraukti uzlabot Balticovo vistu labturības apstākļus, tādējādi arī celt olu kvalitātes standartus reģionā,” skaidro AS “Balticovo” vadītājs Vladimirs Mhitarjans. 


Vairums olu un olu produktu ražotāju Baltijas valstīs un reģionā kopumā iepērk vistas, kuras jau ir sasniegušas dēšanas vecumu. Lai nodrošinātu augstāko dējējvistu kvalitāti un ražīgumu, tiek iegādāti vienu dienu veci cāļi no Vācijas, Beļģijas un Nīderlandes. Sasniedzot aptuveni četru mēnešu vecumu, jaunputni tiek pārvietoti uz dējējvistu novietnēm. Balticovo kopā ir 7 jaunputnu novietnes ar nedaudz vairāk kā 800 000 putnu vietām, nodrošinot 100% no nepieciešamā dējējvistu skaita. Līdz ar jaunās novietnes pabeigšanu, Balticovo uz vietas Latvijā audzēto jaunputnu skaitu palielinās līdz teju 1 000 000. Tuvāko 5 gadu laikā ir plāns izbūvēt vēl papildus jaunputnu novietņu, kas ļaus būtiski palielināt ārpus sprostos turētu vistu skaitu.


Jaunputnu novietnes atradīsies Balticovo galvenajā ražošanas vietā Iecavas novadā. Projekta ietvaros plānots izbūvēt novietnes divos stāvos, kas paredzētas 186 tūkstošiem vistu. Būvniecībā izmantotās tehnoloģijas un risinājumi izvēlēti sadarbojoties ar Eiropā vadošajiem putnkopības industrijas līderiem. Projekta realizācijā izmantots gan Balticovo, gan Luminor bankas un Swedbank piešķirtais finansējums.