Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticovo uzsāk graudu iepirkšanu

Balticovo uzsāk graudu iepirkšanu no vietējiem zemniekiem Iecavā, Madonā un Bēnē. Ņemot vērā šī gada labos ražas apjomus, Balticovo plāno iepirkt nepieciešamo daudzumu graudu vistu pārtikas ražošanai.  2019. gadā Balticovo iepirka ap 80 000 tonnu graudaugu, veidojot 10 000 tonnu rezervi līdz ar to jaunajā sezonā plānots iepirkt līdz 70 000 tonnu graudaugu. 

“Varam būt priecīgi, ka kādā jomā īpaši nejūtam pandēmijas ietekmi. Graudi putnu barības ražošanai mums būs vajadzīgi vienmēr, ņemot vērā, ka barību Balticovo ražojam paši, un apjomi tikai palielinās. Jau šobrīd vistas dienā apēd ap 300 tonnu barības, un šogad turpinām atklāt jaunas ārpus sprostiem turēto vistu kūtis, kas palielinās apetīti pēc lielāka graudu apjoma. Esam īpaši pateicīgi vietējiem zemniekiem, ka varam nodrošināt vistām pašu ražotu barību no vietējām izejvielām, un aicinām nodot graudus pie mums Iecavā, Bēnē vai Madonā,” uzsver Toms Auškāps, Balticovo komunikācijas un attīstības direktors.

Zemnieku saimniecības “Sēlijas Āres” īpašnieks Vitolds Kveders stāsta: “Graudus Balticovo vedam jau vairākus gadus – katru gadu ap 1000 tonnām. Pašam ir gandarījums, ka uzņēmums novērtē graudu kvalitāti un augstos proteīna rādītājus. No tādiem graudiem sanāk ļoti kvalitatīva putnu barība. Patīkami arī, ka ilglaicīgā sadarbība ir ļoti cilvēcīga un godīga – tā teikt, vīrs un vārds!”

Šosezon arī rapšu raža un kvalitāte solās būt laba, tomēr ir grūtības ar ražas novākšanu un vietām radušies lieli zaudējumi lietavu dēļ. Balticovo iepirkto rapsi pārstrādā un iegūto eļļu un rapšu raušus izmanto putnu barībā. Iepērkot izejvielas pa tiešo no vietējiem zemniekiem, Balticovo var nodrošināt visas ražošanas ķēdes kontroli, ko pieprasa augstākie kvalitātes standarti – gan eksportam, gan vietējam tirgum.

Uz doto brīdi AS”Balticovo” gadā saražo ap 650 miljonu olu un līdz 70 % no saražotās produkcijas tiek eksportēts uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm, kur Balticovo olas un olu produkti jau ir pazīstami un iecienīti.

Balticovo iepērk graudus Iecavā, Madonā un Bēnē. Vairāk informācijas mājas lapā vai sazinoties ar Iepirkumu vadītāju – Eduards Strautiņš, +371 256 55 856, eduards.strautins@balticovo.lv