Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticovo liek pamatakmeni graudu kompleksam Bēnē

Graudu pārstrādes kompleksa būvniecībā tiks investēti aptuveni 3 miljoni eiro. Kopējā, jaunā kompleksa kapacitāte būs 20 000 tonnas, bet graudu pieņemšanas ātrums 300 tonnas stundā. Pastāvīgi tiks nodarbināti 2 darbinieki, bet ražas laikā plānots, ka kompleksā strādās līdz pat 8 darbiniekiem. Ceram, ka no jaunā kompleksa ieguvēji būs arī Zemgales un Kurzemes graudkopji, kuriem graudu novākšanas sezonā vairs nebūs jāmēro tik tāls ceļš līdz graudu nodošanas punktiem. Mūsu jauno graudu kompleksu apzināti esam novietojuši tiešā dzelzceļa līnijas tuvumā un ceram, ka tālākā nākotnē radīsies iespēja graudus no Bēnes uz mūsu Iecavas ražotni transportēt ar dzelzceļu. Jāatzīmē, ka jau esošais graudu pieņemšanas un pirmapstrādes komplekss, kas atrodas “Balticovo” teritorijā Iecavā, ar uzglabāšanas kapacitāti 25 000 tonnas, turpinās darbu kā līdz šim.”

Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis: “Jāsaka paldies AS “Balticovo” par iniciatīvu, kas ievēroja, ka blakus dzelzceļam Bēnē atkal ir iespēja aktivizēt uzņēmējdarbību. Ceru, ka projekts tiks pabeigts laikā, lai jau šoruden mūsu zemniekiem būtu iespēja graudus pārdot gan par labāku augstāku cenu, gan iegūstot ietaupījumu uz transporta izmaksām, tādejādi gūstot lielāku peļņu savai saimniecībai.”

A/S “Balticovo” būvniecības projekta Bēnē vadītājs Oļegs Petuhovs informēja, ka graudu komplekss atrodas rūpnieciskās apbūves zonā. Taču lai tā darbība netraucētu Bēnes iedzīvotājus tas ir īpaši pielāgots lai no kompleksa darbības nerastos trokšņi:  graudu pieņemšanas bunkuri izpildīs skaņu slāpējošās sienas funkciju, bet īpašos, papildus trokšņu slāpēšanas klusinātājos “Balticovo” ieguldījis aptuveni 30 000 eiro.

 

###

Par AS „Balticovo”

AS „Balticovo” ir uzņēmums ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi olu un olu produktu ražošanā. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot līdz 70% no saražotās produkcijas. Ražotnē notiek pastāvīga produktu kvalitātes kontrole stingrā veterinārā uzraudzībā. Uzņēmuma īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju – Latvijas pilsoņiem piederošais „BCO”. Šobrīd Ziemeļeiropas valstu vidū AS „Balticovo” ir olu un olu produktu ražošanas nozares līderis. Strādājošo skaits 2016.g. – 246 darbinieki. Uzņēmuma apgrozījums 2015. gadā – 45,9 milj. eiro. Uzņēmuma ganāmpulka lielums: 2,4 miljoni dējējvistu. 2016. gadā Latvijas Darba devēju konfederācija uzņēmumu atzina par labāko darba devēju Zemgalē. Uzņēmums ir atzīts kā viens no Latvijas vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem desmitgadē (2006-2015.g.) AS „Balticovo” ir saņēmusi ISO 9001, ISO 22 000, BRC kvalitātes standartu apliecinājumus. 2016. gadā uzņēmums saņēma prestižo “Ruban d’Honneur” apbalvojumu Eiropas biznesa lielākajā konkursā “European Business Awards”. Uzņēmuma pārvaldībā ieviests ISO 31 000 standarts. AS „Balticovo” atrodas Latvijā, Iecavas novadā.