Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticovo iegūst sudraba novērtējumu Ilgtspējas indeksā


Balticovo komanda aizvadītajā gadā nopietni strādājusi ar vides problēmām, tāpat meklēti labākie veidi, kā motivēt, iesaistīt un vienkārši padarīt darbiniekus laimīgākus, lai viņi uz darbu varētu nākt ar prieku. Taču vislielākais gandarījums pašam uzņēmumam ir par progresu vistu labturības jomā.

Pēdējo gadu laika audzis pieprasījums pēc brīvi dētām vistu olām. Tāpēc Madonas novadā izveidota vistu novietne, kur 20 000 putnu var brīvi pārvietoties un dēt olas. Taču tas nav viss – Balticovo uzsācis un grasās paplašināt sadarbību ar zemnieku saimniecībām, kas varētu piegādāt gan brīvi dētās (kategorija 1), gan bioloģiskās (kategorija 0) vistu olas. Tas garantēs ienākumus vietējiem zemniekiem un veicinās apdzīvotību laukos. Paralēli šobrīd tiek būvētas arī kūtī turētu vistu novietnes (kategorija 2). Nepārtraukti tiek meklēti un atrasti veidi, kā uzlabot vistu labsajūtu un veselību arī lielākajā vistu novietnē Iecavā – tur tiks veikti jauni gaisa kvalitātes pētījumi, kuru rezultāti ļaus radīt optimālu vidi gan putniem, gan darbiniekiem. Jo Balticovo nekas nav svarīgāks par putnu un darbinieku veselību.

Plāni nākamajam gadam ir lieli, bet vai ar tiem būs gana, lai nākamgad Ilgtspējas indeksā pakāptos augstāk – to rādīs laiks. Šie pakāpieni gan nav pašmērķis – Balticovo svarīgākais ir laimīgi un motivēti darbinieki, ar uzņēmuma darbu apmierināta sabiedrība, tīra un veselīga vide un vistu labklājība visos putnu audzēšanas apstākļos. Bet, protams, patīkami, ja Ilgtspējas indeksa eksperti skaidri norāda, ka mūsu komandai ne tikai ir uz pareizā ceļa, bet arī iet pareizajā virzienā.

Ilgtspējas indekss ir instruments, kas palīdz uzņēmumiem diagnosticēt savu ilgtspējas un atbildības līmeni, kā arī ieraudzīt savus lielākos riskus. Šogad Ilgtspējas indeksam Latvijā aprit jau desmit gadu. Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja un Ilgtspējas indeksa organizatore Dace Helmane norāda: “Desmit gadu laikā ir attīstīts ne tikai pats novērtējums, bet arī būtiski augusi uzņēmēju izpratne par atbildīga principiem, ko apliecina augstais sniegums un lielais platīna līmeņa dalībnieku skaits. Ir laiks spert nākamo soli, tāpēc jau nākamgad eksperti vērtēs ne tikai procesus un risku vadības mehānismu, bet arī Latvijas uzņēmumu faktisko ietekmi uz cilvēkiem, vidi un ekonomiku.”