Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

AS “Balticovo” 2020. gadā audzējis apgrozījumu


Pateicoties AS “Balticovo” 2020. gada veiksmīgajai darbībai, tikuši pabeigti vairāki lielizmēra attīstības projekti: jaunas ūdens attīrīšanas iekārtas uzstādīšana un Baltijā lielākā ārpussprosta dējējvistu novietņu kompleksa atklāšana. Tas savukārt atļāvis uzņēmumam audzēt apgrozījumu līdz 54,31 miljoniem eiro (2019. gadā tas bija 50,91 miljoni eiro). Uzņēmums gūto peļņu 3,03 miljonu eiro apmērā plāno novirzīt turpmākajos attīstības projektos, lai īstenotu stratēģisko mērķi – tuvāko gadu laikā pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu ražošanas.

2020. gadā “Balticovo” pabeidza vairākus nozīmīgus projektus – atklāja modernas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanu iekārtas, kurās investēts vairāk nekā 2 miljoni eiro, un atklāja Baltijā lielāko ārpussprosta dējējvistu novietņu kompleksu, kas sevī ietver vienu jaunputnu novietni un trīs dējējvistu novietnes. Kompleksa kopējā ietilpība pārsniedz 500 000 putnu vietas.

Uzņēmums 2020. gadā uzsāka arī vairākus stratēģiski svarīgus projektus – ielika pamatus jaunajam ražošanas kompleksam, kas ietver gan jau esošo taras noliktavu, gan modernu un jaudīgu olu šķirotavas un vārīšanas cehu. Tāpat tika uzsākta otrās lielizmēra brīvo vistu novietnes būvniecība Vilces pagasta “Kurmīšos”, kur kādreizējās lopu fermas teritorija tikusi pārveidota par modernu dējējvistu turēšanas kompleksu. Vilces pagasta ražotne jau ir uzsākusi darbību, savukārt ražošanas kompleksu plānots atklāt šī gada rudenī.

Uzņēmums 2020. gadā ir strādājis ar 3,03 miljonu eiro lielu peļņu, kuru uzņēmuma vadība plāno novirzīt uzņēmuma stratēģisko mērķu īstenošanai. Tuvāko gadu laikā “Balticovo” plāno attiekties no sprostos turētu vistu olu ražošanas un pilnībā pārstrukturēt ražotnes līdzšinējo darbību. Ilgtspējīgais lēmums pieņemts, balstoties uz uzņēmuma ilgtermiņa attīstības stratēģiju un sekojot aizvien pieaugošajam patērētāju un pārtikas produktu ražotāju pieprasījumam pēc ārpus sprosta dētām olām. Plāna realizācijai Balticovo tuvāko piecu gadu laikā procesu un tehnoloģu attīstībā plāno investēt vairāk nekā 30 miljonus eiro.

“Pagājušais gads nevienam nebija vienkāršs. Bija jāizdara ātri lēmumi, lai pasargātu savus darbiniekus pandēmijas apstākļos, tajā pašā laikā nepārtraucot darbību, jo vistu olas ir viens no pamata produktiem, kas nepieciešami katrai mājsaimniecībai. Neskatoties uz izaicinājumiem, gan pagājušajā, gan šajā gadā liels uzsvars tiek likts uz attīstību, lai tuvotos mūsu mērķim – veidot Latviju kā piemēru pat Eiropas olu ražotājiem, vienlaikus realizējot klimatneitrālu un ilgtspējīgu nozares darbību,” uzsver Vladimirs Mhitarjans, “Balticovo” valdes priekšsēdētājs.