Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

AS “Balticovo” 2016. gadā saražoja par 48 miljoniem vairāk olu

Olu pārprodukciju Eiropā radīja eksporta samazinājums uz ASV, kur olu ražotāji gada sākumā diezgan spēji atkopās no vērienīga putnu gripas uzliesmojuma valstī. Milzīgie olu daudzumi, kas pērn no Eiropas nonāca ASV, 2016. gada pirmajā pusgadā palika Eiropā un radīja būtisku spiedienu uz jau tā aso konkurenci olu ražotāju starpā.

Uzņēmuma peļņa 2016. gadā bija 2,7 miljoni eiro, pretēji 5,6 miljoniem 2015. gadā.

Eksporta apjoms 2016. gadā sastādīja, tāpat kā pērn, aptuveni 65% no kopējā uzņēmuma apgrozījuma, uzņēmumam eksportējot olas un olu produktus uz 20 Pasaules valstīm. Būtisks apjoms tika eksportēts arī ārpus Eiropas Savienības, atrodot jaunus noieta kanālus Apvienotajos Arābu Emirātos.

AS “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vadims Vlasovs komentējot 2016. gada rezultātus norāda: - Lai gan aizvadītais gads bijis grūts un parbaudījumu pilns mums tāpat kā citiem olu ražotājiem Eiropā dēļ neprognozētām tirgus svārstībām un bažām par putnu gripu, mēs (Balticovo) to vērtējam kā apmierinošu. Nesaktoties uz to, ka olu cena 2016. gadā nokritās pēdējo piecu gadu zemākajā līmenī mums ir ne vien izdevies noturēt labus uzņēmējdarbības rādītājus, bet arī palielināt ražošanas apmērus. 2016. gada ieviesām virkni jaunu produktu un turpinājām ražošanas modernizāciju. Vislielākais apgrozījuma kāpums “Balticovo” produktu kategorijās ir vārīto olu produktiem, kuru pārdošanas apjoms 2016. gadā palielinājās vairāk kā par 16%.

 

Par AS „Balticovo”

AS „Balticovo” ir uzņēmums ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi olu un olu produktu ražošanā. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot līdz 70% no saražotās produkcijas. Ražotnē notiek pastāvīga produktu kvalitātes kontrole stingrā veterinārā uzraudzībā. Uzņēmuma īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju – Latvijas pilsoņiem piederošais „BCO”. Šobrīd Ziemeļeiropas valstu vidū AS „Balticovo” ir olu un olu produktu ražošanas nozares līderis. Strādājošo skaits 2016.g. – 275 darbinieki. Uzņēmuma apgrozījums 2016. gadā – 44,6 milj. eiro. Uzņēmuma ganāmpulka lielums: 2,4 miljoni dējējvistu. 2016. gadā Latvijas Darba devēju konfederācija uzņēmumu atzina par labāko darba devēju Zemgalē. Uzņēmums ir atzīts kā viens no Latvijas vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem desmitgadē (2006-2015.g.) AS „Balticovo” ir saņēmusi ISO 9001, ISO 22 000, BRC kvalitātes standartu apliecinājumus. 2016. gadā uzņēmums saņēma prestižo “Ruban d’Honneur” apbalvojumu Eiropas biznesa lielākajā konkursā “European Business Awards”. Uzņēmuma pārvaldībā ieviests ISO 31 000 standarts. AS „Balticovo” atrodas Latvijā, Iecavas novadā.