Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

AS “Balticovo” atklāj Latvijā pirmo lielizmēra brīvās turēšanas vistu novietni

Novietnes atklāšanas pasākumā pulcējās ne tikai Madonas novada domes pārstāvji un sabiedrībā zināmi cilvēki, bet arī Zemkopības ministrijas, Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji. Piknika viesiem bija iespēja redzēt, kāda ir vistu ikdiena brīvās turēšanas apstākļos, kā arī doties nelielā ekskursijā pa ražotni.

AS “Balticovo” padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze atklāj, ka “šis ir svarīgs notikums ne tikai uzņēmumam, bet arī nozarei kopumā, un iezīmē uzņēmuma tuvošanos patērētāju vēlmēm gan eksporta tirgos, gan arī Latvijā”. Savukārt AS “Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps uzsver, ka “jaunā brīvās turēšanas vistu novietne patērētājam sniedz iespēju iegādāties lauku olas ar pievienoto vērtību – tiek pārbaudīta katras olas kvalitāte. Šīs vistas ēd barību, kas sastāv no Latvijā audzētiem kviešiem un miežiem, auzu klijām, rapšu raušiem, saulespuķu spraukumiem, lopbarības rauga un minerālvielām, elpo lauku gaisu un bauda visas pārējās priekšrocības, ko sniedz plašais pastaigu laukums”.

Madonas vistu novietnes atklāšanas pasākumā ikviens varēja iepazīties ar vistu dienas režīmu un ēšanas paradumiem. Dienā katra vista ārā pavada aptuveni 10 stundu, izdēj vienu olu, ik dienas Madonas filiālē saražojot 20 000 olu. Madonas filiāles kūts ēkas projekts tika sākts 2014. gadā, un šī ir pirmā lielizmēra brīvās turēšanas vistu novietne Latvijā un AS “Balticovo”.

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs atklāj, ka “šobrīd varam novērot, ka cilvēki arvien vairāk pieprasa brīvi turēto vistu olas un ir gatavi par to maksāt. Ja tirgus to pieprasa – tam ir jāseko, un šis ir brīnišķīgs piemērs, kā uzņēmumi to dara neatkarīgi no subsīdijām. Pozitīvi novērtējam, ka AS “Balticovo” sadarbojas arī ar zemnieku saimniecībām, jo tikai kopā varam padarīt reģionus stiprus”.

Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts pauž, ka pašvaldība uz šo brīvās turēšanas vistu novietni raugās ļoti pozitīvi: “Prieks, ka šāds bioloģisks pienesums  ir bāzēts tieši Madonā, investējot mūsu novadā, kur tagad vistas var baudīt vietējās ainaviskās pļavas un āres.”