Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Apstiprināti AS “Balticovo” 2017. gada darba rezultāti

AS Balticovo valdes loceklis Toms Auškāps, komentējot 2017.gada rezultātus, norāda:

“2017.gada veiksmīgos rādītājus sekmējuši vairāki nozīmīgi faktori. Pērn uzņēmuma apgrozījums palielinājies par 15% attiecībā pret 2016.gadu – 2017.gadā saražojām par 18 miljoniem vairāk olu nekā 2016.gadā, ko izdevās paveikt daudz ar ražošanu saistītu procesu efektivizācijas rezultātā. Tāpat uz ražīgumu būtisku iespaidu atstāj ciklogrammas – putnu ievietošanas plāns, kurš, neatkarīgi no citiem apstākļiem, mainās ik gadu.”

Rezultātus ietekmēja arī negaidītais olu deficīts Eiropā un pat ārpus Eiropas robežām, ko izraisīja pērn informācijas telpu pāršalkušās ziņas par Fipronil – indīgu vielu, kuru izmanto insektu un parazītu iznīcināšanai, un kura klātbūtne tika konstatēta Nīderlandes un Beļģijas uzņēmumos saražotajās olās. Eiropas Savienības noteikumi pamatoti aizliedz šo vielu izmantot to dzīvnieku ārstēšanā no parazītiem, kuri tiek izmantoti pārtikas produktu ražošanā, jo noteikts daudzums Fipronil var nonākt galaproduktā un kaitēt cilvēka nierēm, aknām un vairogdziedzerim. Fipronil konstatēšanas rezultātā no tirdzniecības Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē un Zviedrijā tika izņemtas tūkstošiem olu, kā arī bija vērojams olu cenu kāpums biržās.

Pārtikas un veterinārā dienesta veiktās pārbaudes apliecināja, ka Balticovo ražotajās olās Fipronil klātbūtnes netika nostatēta. “Tā kā Balticovo insektu apkarošanai izmanto tikai dabisku preparātu – organisko silīciju, uzņēmums saskārās ar izteikti palielinātu pieprasījumu pēc produkcijas eksporta Fipronil skartajās valstīs,” komentē Auškāps.

Arī cenas labībai, kuru uzņēmums izmanto dējējvistu barībai, 2017.gadā bijušas prognozējami samērīgas.

“Faktiskais peļņas pieaugums pretstatā 17% pieaugumam uzņēmuma apgrozījumā no 2016. uz 2017.gadu ir bijis teju četrkārtīgs,” min Auškāps. “Taču jāņem vērā, ka 2,2 miljonus eiro veidoja tieši atliktais uzņēmuma ienākuma nodoklis, kas veidojies no pagājušajā gadā ieviestajām nodokļu reformām.  Nenoliedzam, ka gads ir bijis veiksmīgs, un to, kā jau minēju, sekmējusi gan ražošanas procesu efektivizācija, gan ievērojamais cenu pieaugums Eiropā. Nodokļos vien pagājušajā gadā nomaksāti 4,89 miljoni eiro.”

Pateicoties vērā ņemamajam peļņas pieaugumam pagājušajā gadā uzņēmumam būs iespēja realizēt iecerēto investīciju stratēģiju konkurētspējas un kvalitātes uzlabošanas nolūkos. Jau šobrīd tiek būvētas četras ārpussprostu vistu kūtis, kurām kopējās plānotās investīcijas ir 15 miljoni eiro, kā arī iniciēta esošo cehu – šķidro olu pārstrādes un vārīto olu cehu modernizācija, un veicināti papildu biodrošības pasākumi.