Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticovo saņem apbalvojumu "Gada uzņēmējs Zemgalē"

Piektdien, 25. novembra pēcpusdienā, Rundāles pilī norisinājās konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” 2022. gada laureātu godināšana, kas ir pēdējās desmitgades viena no iecienītākajām un iedzīvotāju visaugstāk vērtētajām tradīcijām reģionā. Sarīkojumu organizē Zemgales Plānošanas reģions (ZPR), bet par nominācijai izvirzītajiem kandidātiem, šoreiz attālināti, balsoja Zemgales Attīstības padomes (ZAP) dalībnieki. Šādu atzinību var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Pārējo kritēriju starpā minēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada vai pilsētas, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu, dzīves telpas uzlabošanu. Līdztekus tam pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte. 

Kopš pēdējās Administratīvi teritoriālās reformas, katra no reģionā ietilpstošajām sešām pašvaldībām minētā titula piešķiršanai izvirza vienu pretendentu trīs dažādās nominācijās: Gada jaunais uzņēmējs ar stāžu līdz pieciem gadiem, Gada mazais/mikro uzņēmējs ar gada apgrozījumu līdz 10 miljoniem eiro un ne vairāk kā 50 darbiniekiem, Gada vidējais/lielais uzņēmējs ar gada apgrozījumu virs 10 miljoniem eiro un vairāk nekā 51 darbinieku.

Aizvadāmā gada laureātu vidū visplašāk ir pārstāvētas sabiedrības ar ierobežotu atbildību, taču ir arī divas akciju sabiedrības, divas zemnieku saimniecības un viens individuālā darba veicējs. Un tā titula Gada uzņēmējs Zemgalē īpašnieka godā šogad no Bauskas novada kategorijā gada vidējais/lielais uzņēmējs –  AS “Balticovo”, bet  kā mazais un jaunais uzņēmējs godalgu saņēma SIA “Drukā Bauskā” un SIA “Pīlādzis”. 


Esam pagodināti saņemt šo apbalvojumu un ar savu aktīvo un mērķtiecīgo darbu turpināsim veicināt vietējā novada un reģiona izaugsmi arī nākotnē.