Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticovo 2019. gada peļņu ieguldīs attīstības projektos

Olu un olu produktu ražotājs AS “Balticovo” pēdējo trīs gadu laikā uzņēmuma un nozares attīstībā ir investējis vairāk nekā 26 miljonus eiro. Balstoties uz “Balticovo” nākotnes plāniem, uzņēmuma akcionāri ir nolēmuši 2019. gada peļņu novirzīt, lai turpinātu uzņēmuma straujo attīstību.

2019. gadā “Balticovo” realizēja vairākus Iecavas novadam un Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgus projektus – uzsāka modernāko bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanu iekārtu būvniecību, kurās investēts vairāk nekā 2 miljoni eiro un atklāja pirmo lielizmēra brīvos apstākļos turētu vistu novietni Baltijā ar kopējo investīciju apmēru – aptuveni vienu miljonu eiro.

Investīciju projekti “Balticovo” sniedz iespēju palielināt ražošanas jaudas un lielākos apjomos realizēt produktus, kuri ir pieprasīti eksporta tirgos, piemēram, brīvos apstākļos turētu vistu olas (apzīmētas ar 1 numuru), ārpus sprosta turētu vistu olas (apzīmētas ar 2 numuru), kā arī šķidro olu produktus, kas tiek ražoti no ārpus sprosta turētām vistu olām un pakoti dabai draudzīgā iepakojumā TetraPak, piemēram, šķidro olu produktu līnija - Eva.

"Balticovo" apgrozījums 2019. gadā bija 50,91 miljoni eiro, kas ir par 2,24 miljoniem lielāka nekā 2018. gadā. Balticovo saražoja 661 miljonus olu, pārsniedzot 2018. gadā saražoto par 12 miljoniem olu. Uzņēmums 2019. gadā ir strādājis ar 1,6 miljonu eiro lielu peļņu, kuru akcionāri stratēģiski ir izlēmuši novirzīt uzņēmuma attīstības projektu īstenošanai.

2019. gada peļņu ietekmēja olu pašizmaksas palielināšanās 2018. gada sliktās graudu ražas dēļ. Barības cenas pieauga par vidēji 30%.

“Redzam, ka arvien aktuālāks paliek jautājums par uzņēmuma ilgtspējīgu darbību, kas ir labdabīga un neatstāj nospiedumu vidē. Šī ir dekāde, kad katram uzņēmumam vienai no prioritātēm ir jābūt, kā kļūt videi neitrālam, neapturot savu attīstību. Ticam, ka jebkura investīcija ražošanas modernizēšanā atmaksājas un ieguvums no investīcijām ilgtspējīgā ražošanā būs gan finansiāls, gan dos pienesumu vides saudzēšanā,” skaidro Toms Auškāps, “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors.

Notekūdeņu iekārtu būvniecība tika uzsākta 2019. gadā un pabeigta 2020. gadā jūnijā. Jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas spēj attīrīt 750 m3 ūdens diennaktī ar slodzi, kas atbilst 20 000 cilvēku ekvivalentam jeb dubultam Iecavas novada iedzīvotāju skaitam. Šīs industriālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir šobrīd ir modernākās Latvijā.

2020. gada augustā tika atklāts vēl viens projekts, kura būvniecība aizsākās 2019. gadā - vērienīgākais ārpus sprosta dējējvistu novietņu kompleksu Baltijā, kas sastāv no vienas jaunputnu novietnes un trim dējējvistu kūtīm ar kopējo ražošanas kapacitāti – 120 miljoni olu gadā.

Turpinot attīstību, Balticovo plāno nākamgad atklāt otro lielizmēra brīvos apstākļos turētu vistu novietni, kurā mājos 20 000 putnu ar astoņu hektāru lielu platību pastaigām. 2021. gadā plānots atklāt arī jaunu ražošanas kompleksu, kura kopējās investīcijas ir lēstas 10 miljonu eiro apmērā.