Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Balticovo uzsāk modernas ražotnes būvniecību - 13 miljoni eiro investīcijas

Iemūrējot kapsulu ēkas pamatos, Latvijas olu un olu produktu ražotājs AS “Balticovo” uzsāk jauna ražošanas kompleksa būvniecību, kurā paredzētais olu šķirošanas centrs un olu vārīšanas līnija ļaus ievērojami palielināt uzņēmuma ražošanas jaudas.  Kopējās projekta investīcijas sasniedz 13 miljonus eiro un kompleksa kopējā platība paredzēta 8500 kvadrātmetri. 

Komplekss sastāvēs no olu šķirošanas ceha, olu vārīšanas ceha un produktu iepakojuma noliktavas. Projekts paredz esošās ēkas pārveidi un jauna spārna būvniecību atbilstoši augstākā līmeņa pārtikas drošības BRC kvalitātes sistēmas A kategorijai. Ražošanas kompleksu plānots atklāt 2021. gadā.

Kompleksā paredzēta olu šķirotava ar kapacitāti vienā stundā pārbaudīt un sašķirot 190 000 olu. Ražošanas jaudas palielināsies līdz 4 000 000 olu pārstrādei vienā diennaktī. Šķirotavā ar modernāko tehnoloģiju palīdzību tiek automātiski identificētas un atlasītas bojātas olas, lai tās nenonāk gatavā produkcijā, kā arī tās tiek sašķirotas pēc izmēra.

Jaunā šķirotava ļaus arī attīstīt plašāku sadarbību ar vietējām zemnieku saimniecībām, iepērkot olas tālākai kvalitātes pārbaudei un tirgošanai.  

Kompleksa jaunuzbūvētajā spārnā paredzēts arī moderns olu vārīšanas cehs, kura jaudas olu vārīšanai būs līdz 40 000 olām stundā. Vārītas olas kā produktu lielākoties izmanto HoReCa nozares – ēdināšanas uzņēmumi.


Latvijas Republikas Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: “Jau vairāk kā 45 gadus olu produktu ražotājs “Balticovo” ir apliecinājis, ka Latvijā ir iespējams attīstīt un modernizēt pārtikas ražošanu, nodrošināt stabilas darba vietas, spēt konkurēt Eiropas mērogā, sniegt jūtamu pienesumu Latvijas ekonomikā. Šodien uzsāktais posms uzņēmuma attīstībā ir ieguldījums nākotnes izaugsmei, stiprinot Latvijas, kā augstas kvalitātes produktu ražotāja, reputāciju pasaulē.”

Gandarījumu par projekta uzsākšanu izsaka arī Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks: “Vēlos pateikt paldies par atsaucību un augsti vērtējamo sadarbību līdz šim. Lepnums, ka lielu ieguldījumu dodat ne tikai novadam, bet arī mūsu reģionam. Ir apsveicami, ka šajā Covid-19 krīzes laikā uzņēmums nestāv uz vietas, izmantojat šo kā izaicinājumu laiku, iespējams kā inovāciju izrāvienu, ieguldot tik milzīgas investīcijas uzņēmuma modernizēšanā, kas ļauj radīt augstu pievienoto vērtību Jūsu produkcijai.”

“Esam uzbūvējuši un vēl būvējam vairākas jaunas modernas vistu kūtis, un ražošanas komplekss ir loģisks nākamais solis, lai vēl vairāk uzlabotu arī olu apstrādes iekārtas, palielinot arī ražošanas jaudas. Redzam, ka arvien pieaug gan vietējā tirgū, gan eksporta pieprasījums pēc olām, kas dētas ārpus sprosta – vai nu kūtī vai brīvos apstākļos un vēlamies parādīt, ka Latvija var apmierināt šo pieprasījumu pēc kvalitatīva un ilgtspējīga produkta,” skaidro Toms Auškāps, “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors.

Pēdējo trīs gadu laikā uzņēmuma un nozares attīstībā jau ir investējis vairāk nekā 26 miljonus eiro un nākamā gada laikā investīcijas sasniegs teju 40 miljonus eiro. 2020. gada augustā tika atklāts pirmais ārpus sprosta dējējvistu novietņu komplekss, kas sastāv no vienas jaunputnu novietnes un trim dējējvistu kūtīm ar kopējo ražošanas kapacitāti – 120 miljoni olu gadā. Turpinot attīstību, Balticovo plāno nākamgad atklāt arī otro lielizmēra brīvos apstākļos turētu vistu novietni, kurā mājos 20 000 putnu ar astoņu hektāru lielu platību pastaigām.