Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

Apstiprināti AS “Balticovo” 2015. gada darba rezultāti

AS “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vadims Vlasovs komentējot 2015. gada rezultātus norāda:

Pagājuša gada veiksmīgos peļņas rādītājus sekmēja negaidīti augstās olu cenas Eiropā, ko pērn izraisīja putnu gripas uzliesmojums ASV. Šie tik labvēlīgie apstākļi Eiropas olu ražotājiem tik spēji cik sākušies, beidzās jau 2016. gada sākumā un jau radījuši milzīgu olu pārprodukciju un cenu kritumu. Jau šobrīd ir zināms, ka pēc veiksmīgi aizvadītā gada, seko pārbaudījumu pilns 2016. gads daudziem olu ražotājiem Eiropā.

2015. gada galvenie sasniegumi ir saistīti ar eksportspējas palielināšanu. Papildus jau gadiem ilgi nostiprinātajai sadarbībai, Eiropas Savienībā uzsākām olu produktu eksportu arī uz Beļģiju un Bulgāriju, bet sadarbību ar klientiem Slovēnijā ievirzījām jaunā kvalitātes līmenī. Būtiskākais sasniegums ir pērn uzsāktais eksports uz ASV, jo bijām vieni no pirmajiem olu ražotājiem Eiropas Savienībā, kuri uzsāka olu piegādes uz putnu gripas skartajiem reģioniem ASV. Kā zināms, problēmas ASV olu industrijā nostādīja izdevīgā situācijā visus Eiropas olu ražotājus, tostarp “Balticovo”.

Savukārt, 2015. gada rudens sagādāja patīkamu pārsteigumu mūsu uzņēmumam – rudens lietavas faktiski neskāra vietējos graudaugu audzētājus. Tādēļ priekš mūsu 2,8 miljoniem dējējvistām savlaicīgi  un uz izdevīgākiem nosacījumiem mums izdevās sarūpēt rekordlielus graudu krājumus ziemai.

2015. gadā daudz uzmanības esam veltījuši iekšējo ražošanas un vadības procesu uzlabošanai. Piemēram: sekojot mūsdienu tendencēm veselīgas olu produkcijas ražošanā un piesaistot vadošos Eiropas speciālistus, esam veikuši virkni uzlabojumus saistībā ar dējējvistu barošanu un jaunputnu audzēšanu. 2015. gadā ieguvām prestižo BRC kvalitātes vadības sistēmas augstākā līmeņa vērtējumu “A”.

Kopējie pārdošanas rādītāji 2015. gadā pieauga visām galvenajām produktu kategorijām, salīdzinot ar 2014. gadu. Vislielāko pārdošanas apjomu kāpumu 2015. gadā piedzīvoja mūsu pievienotās vērtības produkti: šķidrie olu produkti un vārīto olu produkti, kurus esam pārdevuši par 20% vairāk, nekā 2014. gadā. Liels gandarījums, ka šie abi mūsdienīgie, augstās kvalitātes un Eiropā tik iecienītie olu produkti šī gada “Balticovo” produktu portfelī veidoja jau vairāk kā 25% no kopējā apgrozījuma.

 

Par AS „Balticovo”

AS „Balticovo” ir uzņēmums ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi olu un olu produktu ražošanā. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot līdz 70% no saražotās produkcijas. Ražotnē notiek pastāvīga produktu kvalitātes kontrole stingrā veterinārā uzraudzībā. Uzņēmuma īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju – Latvijas pilsoņiem piederošais „BCO”. Šobrīd Ziemeļeiropas valstu vidū AS „Balticovo” ir olu un olu produktu ražošanas nozares līderis ar tirgus daļu Latvijā ap 40%. Strādājošo skaits 2016.g. – 246 darbinieki. Uzņēmuma apgrozījums 2014. gadā – 42,8 milj. eiro. Uzņēmums ir atzīts kā viens no Latvijas vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem desmitgadē (2006-2015.g.) AS „Balticovo” ir saņēmusi ISO 9001, ISO 22 000, BRC kvalitātes standartu apliecinājumus. Uzņēmuma pārvaldībā ieviests ISO 31 000 standarts. AS „Balticovo” atrodas Latvijā, Iecavas novadā.